zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Lifestyle, VIP

Na slovenskú hudobnú scénu sa vracia „nová“ Dominika Mirgová

Článok napísal dňa 19.3.2012 - Monday3 komentárov

Dominika Mirgová je finalistkou tretej slovenskej Superstar, kde predvádzala fantastické výkony a pred očami Slovákov sa rodila hviezda. Podobne to bolo aj v prípade Mira Jaroša, ktorý sa zúčastnil jej prvej série. Ich spolupráca priniesla už pred časom singel Na pokraji síl, teraz sa Miro podieľal autorsky a producentsky na Dominikinej „návratnej“ piesni. Musíme priznať, že my sme po jej vypočutí mali zimomriavky. Silná, emotívna a pravdivá. Viac vám už o Novej porozprávajú Dominika a Miro.

1. Dominika, tri roky sú v živote ženy medzi sedemnástym a dvadsiatym rokom veľkým osobnostným skokom. Tvoj návrat sa týka najmä toho. Čo môžeme čakať od novej Dominiky Mirgovej?

Tak čo sa dá odo mňa čakať ? Je to skôr tak, že sa cítim nová. Mám už 20 rokov a rokmi pribúdajú skúsenosti a chyby na ktorých sa človek učí. Tri posledné roky som sa rozhodovala, čo v budúcnosti chcem robiť. Venovala som škole, rodine, kamarátom, hudbe. Nemôžem povedať, že som mala detstvo ako ktokoľvek iný, ale stretlo ma niečo zlé aj dobré, čo ma posunulo ďaleko vpred a som poučená, život človeka naučí (úsmev). Ale stále mám v sebe dieťa, potrebujem sa občas vyblázniť s partiou.

2. Vyšiel ti nový singel s príznačným názvom „Nová“. Je odrazom tvojho nového života? Čo ním svojim fanúšikom chceš povedať?

Samozrejme, že som tým chcela ľuďom dokázať, že už nie som tým dievčaťom , ktoré nevie čo chce a stále niekde blúdi. Beriem veci inak, s nadhľadom. Pesnička Nová je krásna, zo života, hlavne úprimná a osobná. Je to intímna spoveď, s ktorou som sa zverila vám všetkým. Už teraz mám reakcie, že spievam o osudoch mnohých dievčat, ktoré sa v nej nachádzajú. Moji fanúšikovia ma posúvajú vpred a za to im budem navždy vďačná !!!

3. Spolupracovala si na ňom s Mirom Jarošom, ktorý je autorom textu. Prečo práve jemu si dala „do rúk svoje srdce“?

O Mirovi som už od začiatku vedela, že je skvelý textár. Ale nikdy by som neuverila tomu, že sa naskytne príležitosť nahrať s ním duet. Po tomto duete som začala úpenlivo sledovať jeho tvorbu hlavne texty a veľmi sa mi zapáčili. Preto som ho oslovila s myšlienkou napísať dosť osobný text ak sa mu „vyspovedám“.:)“ Neviem prečo ale verila som, že ten text bude skvelý. Jeho myšlienky a slová na papieri úplne vystihli to, s čím som sa mu zverila. Do bodky ten text vystihuje moju bolesť, trápenie, plač, lásku. Verím, že to nebol jeho posledný text pre mňa.

4. Miro, ty vystupuješ nielen ako autor textu, ale spolu s Vladom Randym Gnepom aj ako producent. Prezraď o čom klip bude? Kto mu vymyslel príbeh? Korešponduje s textom?

Námet na klip nebolo nutné veľmi vymýšľať. Dohodli sme sa, že zachytí emócie, ktoré Dominika do skladby dala. Pesnička sa natočila ešte v októbri minulého roku a čakalo sa na správny čas vydania. Medzitým sa Dominike vyliečilo srdce a ťažšie sa jej stotožňovalo s tou uplakanou časťou v skladbe. Musela sa opäť spomienkami  vrátiť do nepríjemného obdobia v jej živote a prežiť si to ešte raz. Verím, že už viac kvôli chlapovi plakať nebude.

5. Ako sa ti písal text na mieru, nemal si problém vcítiť sa do pocitov iného človeka?

Ani nie. Nie je pre mňa problém zveršovať nejaký príbeh, ktorý má jasnú pointu a význam. Dominike sa hneď páčil, akurát bojovala s názvom skladby „Nová“, ale spracoval som ju a dnes je rada, že je nová. V tom slove je oveľa väčší význam, než by sa mohlo zdať. Dnes jej píšu dievčatá: „Dominika, aj ja chcem byť Nová“. A pesničkou si liečia zlomené srdcia.

Ak si chcete vypočuť nový singel, kliknite:

http://www.youtube.com/watch?v=7QXR_kWJQvs

autor: Andrea

foto: Jaroslav Sohe Suchar

 

 

 

Tags: ,

3 komentárov »

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.