zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Lifestyle

Muži sú ničitelia techniky

Článok napísal dňa 7.3.2014 - FridayŽiadny komentár

Rozpadnutý smartfón, notebook zaliaty rannou kávou, či fotoaparát, z ktorého sa po plážovej dovolenke sype piesok? Ruku na srdce, život nejakej tej technologickej hračky má na svedomí snáď už každý z nás… 

Podľa prieskumu, ktorý si značka Nikon nechala vypracovať v štyroch európskych krajinách, sú však najväčšími ničiteľmi domácich digitálnych technológií – prekvapivo – chlapi. Takmer polovica mužov totiž priznala, že za posledných päť rokov poškodila minimálne jedno svoje zariadenie a ďalšia tretina dala úbohým prístrojom zabrať tak, že ich už ani nebolo možné opraviť. 

Postrachom sú pád, deti a tekutiny

Najväčšie riziko, ktorému čelia predovšetkým prenosné zariadenia, je pritom pád – ten ako príčinu uvádzajú až štyria z desiatich mužov, ktorí svoje „hračky“ v priebehu posledných piatich rokov poškodili. Druhým najbežnejším scenárom je zničenie v rukách dieťaťa, takže zbaviť sa dorážania znudenej ratolesti tým, že jej do ruky strčíte svoj tablet, odrazu nevyzerá ako najlepší nápad… Takmer 10% chlapov priznáva, že svoje zariadenie oblialo alebo utopilo. Vzhľadom na to, koľkí dnes nosia telefóny v zadnom vrecku nohavíc, je pritom celkom prekvapivé, že iba 6 % si na svoju techniku omylom sadlo. 

Na wécko s telefónom?

Aj keď ženy sú k svojej technike vo všeobecnosti ohľaduplnejšie, prieskum o nich predsa odhalil jednu kuriozitku – je u nich až dvakrát pravdepodobnejšie ako u mužov, že im ich zariadenie spadne do záchoda! Knihy a časopisy už na toalete nefičia, dámy? Muži však svojím polovičkám nemajú čo vyčítať, častejšie sa im totiž stáva, že si na svoju techniku rozlejú alebo rozsypú jedlo. Veď kto má dnes čas jesť v kuchyni pri stole?! 

Prežijú len najsilnejší

Najčastejšie poškodzovanými zariadeniami sú medzi Európanmi podľa prieskumu notebooky, smartfóny a fotoaparáty. Trendy aj preto hovoria v prospech odolných zariadení, ktoré nástrahám rýchleho a aktívneho životného štýlu dokážu odolať. Po prepočte škôd má totiž priemerný muž za život na svedomí techniku v hodnote až 2 675 €! Investovať zlomok z týchto peňazí navyše do kúpy ochranného puzdra na telefón alebo fotoaparátu, ktorý „neodkrágľujete“ pri prvej prehánke, tak môže byť celkom rozumný nápad. Alebo si jednoducho dávajte väčší pozor!

S_134033 Nikon AW19699_white

Tags: ,

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.