zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Lifestyle, VIP

Lukáš Adamec: „Ide o to bojovať… Dokým ťa to baví a dokým vieš, za čo bojuješ.“

Článok napísal dňa 29.10.2012 - MondayŽiadny komentár

Je mladý, atraktívny, talentovaný a v hrdle má zlato. Pochádza z Košíc a pôsobí v kapele Siempre. Vyhral československú Superstar a v prestížnej slovenskej ankete Slávik 2011 sa stal Skokanom roka, no napriek tomu sa na nič nehrá.. Dve slová, jeden človek – Lukáš Adamec. Vyspovedala som ho počas pauzy na Unplugged vystúpení, ktoré odohral začiatkom októbra v Prešove. A bol presne taký, akého ho vidíme v médiách. Milý, vtipný, uvoľnený, nad vecou a so žiariacimi modrými očami… 🙂 

 Podarilo sa ti vyhrať Česko-Slovenskú Superstar. Otvorila ti táto výhra nejaké cesty, ktoré boli dovtedy možno uzavreté? 

 • Otvorila a veľmi. Chcel som hrať s kapelou a to sa aj podarilo. To je všetko čo som od toho čakal a čo sa mi aj dostalo, takže som veľmi rád.

Mňa by ale zaujímalo obdobie pred SuperStar. Ako ste s kapelou fungovali dovtedy?

 • S kapelou sme hrali veľmi dlho a veľmi veľa koncertov. Dovolím si tvrdiť, že pred tým, než sme hrali s kapelou a to bol iba rok a pol, dva roky, sme odohrali rovnako koncertov ako odvtedy. (pozn.red. – od výhry v SuperStar) Takže máme skúsenosti. (úsmev)

Takže si šiel do SuperStar len reprezentovať kapelu?

 • Ja som čisto iba s tým išiel do toho, že som chcel odprezentovať vyšší level…

Nabralo smerovanie vašej kapely po tvojom víťazstve iný rozmer?

 •   Samozrejme. Ľudia sú tu naučení reagovať na to, čo vidia v televízii. Či to je tri mesiace alebo pár dní, ľudia sú naučení „žrať“ to, čím ich kŕmi televízia. Nie som šťastný z toho, že to tak je, ale vedel som, že toto je cesta ako viac spropagovať kapelu.

Keď si šiel do SuperStar, šiel si tam s tým, že by si to aj mohol vyhrať? 

 • Nie. Ani na sekundu, ani na polsekundu. Nikdy….

A aký to bol pocit, keď si to nakoniec vyhral? Keď si tam stál a počul svoje meno?

 • Rozplakal som sa… Kvôli tomu, že viem, že som spravil úplne maximum pre svoju kapelu, a že teraz budeme veľa hrať! Veľa hrať, veľa, veľa veľa hrať! (smiech) Ešte teraz to cítim. Teraz keď mi to povieš, tak som z toho úplne vedľa! (smiech)

Si jeden z mála, čo po skončení SuperStar ostal publiku v povedomí, čo to podľa teba spôsobilo? 

 • Neostal som v povedomí, ostal som so svojou kapelou! A to si na mne ľudia vážia, že mne nešlo o mňa, ale o nás. Stále o nás mi ide a aj pôjde. Či spievam v Legendách popu alebo hocikde, ide mi o nás. Pretože je to tak na Slovensku, že kým ťa ľudia nevidia v televízii alebo nepočujú v rádiu, tak nevedia, čo sa deje. A ja chcem ďalej propagovať… Že či meno Lukáš Adamec, ktoré je spojené so Siempre, a musí byť spojené so Siempre, lebo ja som len tam, alebo nejak inak, tak proste… Mne ide o to.

Vaša kapela sa volá Siempre – prečo?

 • Názov vymyslel Peter Malinovský, ktorý je gitarista a zakladateľ kapely. A vymyslel ho kvôli tomu, že sa mu páčil slogan: „Hasta la victoria para siempre“. Síce to vymyslel človek, ktorý zastával iný režim, Che Guevara, ale ide o to, že „až do konečného víťazstva“. Ide o to, že… Bojovať. Dokým ťa to baví a dokým vieš, za čo bojuješ. A hlavne nás baví hudba doživotne. Takže Siempre, vždy!

Vravíš, že názov vašej kapely sa inšpiroval výrokom o víťazstve… Chceš víťaziť?

 • Chcem hlavne víťaziť pre seba. To znamená, že keď sa ráno pozriem do zrkadla, tak proste vieš, že sa nemusíš za seba hanbiť. O to ide…

Pochádzaš z Košíc a dnes si vystupoval v Prešove. Medzi ľuďmi sa vraví, že medzi týmito dvomi mestami je akýsi večný súboj, keďže ide o dve najväčšie mestá na Východnom Slovensku… Čo si o tom myslíš?

 • Prešov a Košice večný súboj? Ja si myslím, že to nie je pravda. Práveže presne tieto dve mestá na východe cítia, že musia držať spolu. A držia. Hlavne čo sa týka umenia, hudby, držia spolu tak, že koniec. Nikdy v živote tam neboli nejaké vojny, zrady alebo nejaké ohováračky. Práveže všetci sú naši kamaráti. Preboha, však to je polhodina cesty autom…

Aký štýl hudby by ste chceli hrať? Ste na niečo konkrétne zameraní alebo chcete byť skôr multižánrový? 

 • Nejde o to byť multižánrový. My vieme čo máme radi. Máme radi rock, funky, reagge… Máme radi príjemnú muziku harmónie. Máme radi rytmickú muziku .To je veľa vecí, veľa štýlov a nechcem ti vravieť, načo sa zameriavame, lebo to je blbosť. Proste my vieme, že vieme zahrať rôzne veci. Po reakciách na koncerte alebo na našom krste, sme proste zistili, že rôzne štýly keď zahráme, tak tým ľuďom sa to páči. (úsmev) Tí ľudia nerozoznávajú štýly alebo, že príde tam človek, ktorý chce počuť len jeden štýl… Človek tam príde a chce počuť dobrú hudbu a my hráme dobrú hudbu. (úsmev)

Ako to vyzerá, keď sa Siempre zavrie do skúšobne? 

 • Vyzerá to tak, že skúšame veci, buď ktoré hráme…A keď ich zahráme, tak „perličkujeme“, to znamená, že vychytávame muchy…Alebo to vyzerá tak, že hráme niečo úplne nové, z čoho sme totálne hotoví všetci. (smiech) A netvár sa tak vážne, keď sa ma pýtaš. Veď sa normálne rozprávame. (smiech)

..Veď si hviezda!

 • Aká hviezda???! Všetci sme hviezdy! Nikto nie je hviezda na Slovensku… Neexistuje to. Na Slovensku neexistuje sláva… Teda možno – chabá.

Čím sa inšpiruješ pri písaní textov?

 • Životnými skúsenosťami. (úsmev)

Máš ich veľa?

 • No…mám ich dosť vo svojom živote… (úsmev)

autor: Lenka Filipová

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.