zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Lifestyle

Ligotavé striebro

Článok napísal dňa 27.2.2014 - ThursdayŽiadny komentár

Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý šperk si vziať na svoje prvé rande, dajte prednosť strieborným šperkom pred bižutériou. 

Striebro je ušľachtilý kov bielej farby. Má najlepšiu elektrickú a tepelnú vodivosť. Je súčasťou rôznych zliatin. Z mechanickej stránky je striebro dobre spracovateľné. Jednoducho a dobre sa odlieva, preto s ním šperkári radi pracujú, a preto je tak obľúbené. Striebro patrí medzi drahé kovy, ktoré majú silnú chemickú stabilitu.

Strieborné šperky sú vhodným doplnkom či už na bežné nosenie alebo na výnimočnú udalosť pre každú ženu. Na voľný čas a do práce sú vhodné jemné šperky, ktoré dodajú žene šmrnc a obzvláštnia jej outfit. K večerným róbam sa hodia výrazné strieborné šperky, ktoré na žene vyniknú a ozdobia jednoduché šaty. Ak plesové šaty prevládajú výraznou farbou alebo strihom, nechajte šperky vyniknúť a ozdobte sa jednoduchým šperkom. Zistenie či je šperk naozaj strieborný nám udáva puncová značka. Tá sa používa už od 15. storočia, kedy punc potvrdzoval rýdzosť.

Starostlivosť o šperky

Starostlivosť o šperky netreba podceňovať. Správnou starostlivosťou o svoj šperk predĺžujete jeho životnosť. Aby strieborný šperk vydržal čo najdlhšie je potrebné vyhýbať sa rôznym chemikáliám, ktoré by mohli šperk nepekne poškodiť. Strieborné retiazky a prstene je najlepšie skladovať v tmavom prostredí, v krabičke alebo šperkovnici a bez prístupu vzduchu. Taktiež je potrebné so striebornými šperkami zaobchádzať opatrne najmä vtedy, ak šperk zdobia ozdobné kamienky. Tie sa môžu neopatrným zaobchádzaním poškodiť. Strieborné retiazky aj prstene môžu po čase strácať svoj lesk alebo zmeniť farbu, preto je potrebné vyhýbať sa chemikáliám a to najmä síry.

strieborne-sperky

Strieborné retiazky

Striebro je vhodné ako darček na rôzne príležitosti. Ak sa rozhodnete pre strieborné retiazky, určite urobíte radosť svojej milovanej na akýkoľvek sviatok. Strieborné retiazky sa hodia pre akékoľvek vekové skupiny, či už ide o priateľky, mamky alebo kamarátky.

Strieborné prstene

Chcete urobiť radosť svojej priateľke? Kúpte jej strieborný prsteň. Prsteň je darček, ktorý neurazí, ale zaručene zaboduje. Prstene sa stali neprehliadnuteľným kúskom, ktorý si všimne azda každý. Denne pracujeme rukami a s vkusom vybraný prsteň je ozdobou každej ženy.

foto zdroj:sxc.hu
Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.