zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Lifestyle

Kvalitný spánok

Článok napísal dňa 28.2.2014 - FridayŽiadny komentár

Spánkom strávime tretinu svojho života, ale uvedomujeme si, aký je pre nás dôležitý. To, aký budeme mať celý náš deň nám určuje práve spánok. 

Podráždenosť alebo príjemná nálada sú signálmi zlého alebo dobrého spánku. Všetci to veľmi dobre poznáme, ak sa celú noc prehadzujeme, ráno vstávame podráždený a náš deň nie je práve veľmi príjemný alebo je to presne naopak, ak sa vyspíme „do ružova“ čaká nás pred nami deň plný energie. To aká je kvalita nášho spánku ovplyvňuje viacero faktorov. Potrebný čas pre spánok je priemerne 6-9 hodín. Cieľom spánku je regenerácia organizmu. Je dôležitý na obnovu fyzických a duševných síl človeka. Spánok je taktiež dôležitý na vytváranie metabolických pochodov a pamäťových stôp. Dôležitým faktorom spánku je jeho dĺžka a kvalita.

Kvalitný spánok

Ideálnym začiatkom dňa je prebudenie sa z kvalitného spánku. Po takomto spánku sa cítime fit a svieži, pripravený pre fyzickú a psychickú aktivitu počas celého dňa. Pocit životnej energie a dobrej nálady prináša kvalitný spánok pre náš organizmus predpoklad k úspechu v akéjkoľvek práci. Oddýchnuté a zregenerované bunky po kvalitnom spánku sú základom zdravia celého organizmu ako aj celkovej kvality života. Nedostatočná dĺžka spánku alebo jeho nedostatočná kvalita môže ohroziť náš imunitný systém. Preto je potrebné ísť spať v hodinu, kedy pociťujeme únavu. Pre kvalitný spánok je potrebné mať vhodne vybrané posteľné prádlo a paplóny. Dôvodom sú výkyvy teplôt v ročných obdobiach. Je potrebné vybrať si paplón, ktorý vám vyhovuje najviac. Či už preferujete prírodné perie alebo páperie je vhodný vybrať si paplón, ktorý sa vyznačuje vysokým ratingom tepelnej izolácie. Na letné dni si môžete vybrať jemný antialergický paplón, ktorý je šitý špeciálnou škandinávskou metódou, ktorá spočíva vo vrstvení jemných pavučín z kvalitného dutého polyesterového vlákna.

Estetickosť

Estetickosť je jeden z faktorov, ktorý nám taktiež zaručuje príjemný spánok. Po výbere vhodného paplóna na rôzne ročné obdobia najmä ženy siahnu aj po príjemných obliečkach. Ak sa v posteli cítime príjemne a obklopujú nás príjemné farby a vzory, vtedy bude aj náš spánok pokojný. Vyberajte si farby, ktoré vám imponujú a cítite sa nimi obklopená príjemne. Obliečky môžete ladiť k interiéru vašej spálne alebo k posteli. Na výber sú rôzne veľkosti a kvalitné materiály. Posteľnú bielizeň vyberajte nielen podľa dizajnu, ale aj podľa funkčnosti.

foto zdroj:sxc.hu
Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.