zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Lifestyle

Kontrolujte si svoj čas luxusnými hodinkami!

Článok napísal dňa 27.2.2014 - ThursdayŽiadny komentár

V súčasnosti sa hodinky považujú za krásny šperk, ktorý je ozdobou každej ženy. Pred niekoľkými rokmi s príchodom smartfónov, hodinky na krátky čas ustúpili a nahradili ich telefóny.  

Moderné hodinky aké poznáme dnes sa datujú už od 15. storočia. Zo začiatku sa hodinky naťahovali denne, neskôr sa technológie posunuli vpred a naťahovali sa raz týždenne. V súčasnosti si s naťahovaním presného času hlavu lámať nemusíte. Do moderných hodiniek stačí vložiť batériu a hodinky idú bez činnosti používateľa. Je to zložitejší technický proces, ktorý hodinky ovláda. Ak ide o elektronické, je použitý výraz quartz, ktorý všetci nositelia dobre poznajú.

Idú ako švajčiarske hodinky…

Všetci nositelia hodiniek poznajú túto vetu, ale málokto vie, od koho pochádza a ako vznikla. Prapôvod týchto faktov nájdeme pri mene Ján Kalvín, ktorý vo Švajčiarsku zakázal nosenie zlatých šperkov. Zlatníci z tohto dôvodu prichádzali o prácu, a tak museli nachádzať alternatívne riešenia. Jedným bola výroba nie zlatých šperkov, ale zlatých hodiniek. Tak sa postupne vo Švajčiarsku položil základ hodinárstva. Švajčiarske hodinky sa považujú za jedny z najlepších, aj preto sa v Ženeve založil hodinársky cech ako prvý na svete.

Hodinky ako šperk

Hodinky sú pre dámy veľkou ozdobou a šperkom zároveň. Značkové hodinky chce mať doma každá dáma s dobrým a vycibreným vkusom. Hodinky sa považujú za typ šperku, ktorý ženám nesmie chýbať. Niektoré ženy sú zberateľky topánok, iné luxusných hodiniek.Trendom tohto roka sú svetové značky. Dámske hodinky svetových značiek sú dostupné v širokom sortimente a sú osviežujúcim doplnkom v bežný pracovný deň, ale aj na večierky.

Svetové značky

V súčasnosti dávame prednosť kvalitným a značkovým hodinkám. Medzi známu prestížnu značkou patrí Emporio Armani. Hodinky Emporio Armani pochádzajú z dielne talianskeho návrhára, ktorý svoje produkty prezentuje ako luxusne kvalitné hodinky s rafinovanou eleganciou. Jeho hodinky sú nádherné, precízne dokonalé a veľmi obľúbené nielen v Európe, ale v celej Amerike.

foto zdroj: shutterstock.com
Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.