zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Lifestyle, VIP

Janais a jej anjeli

Článok napísal dňa 4.4.2012 - Wednesday4 komentárov

Taram ta rej. Toto si spievali tisíce Slovákov v roku 2009, keď sa v televízii vysielala prvá Eurovízia na Slovensku po mnohých rokoch. Do uší a očí divákov sa zapísala aj talentovaná speváčka s príjemným umeleckým menom, Janais. Na hudobnú scénu prichádza s novým singlom Angels in my room. Viac už o nej samej, pesničke a novom klipe sme pre vás pripravili v rozhovore.

 

1. Spievate už odmalička. Po kom ste zdedili talent?

Moji rodičia vedia celkom pekne spievať. Mama vždy spievala a vymýšľala druhé hlasy, keďže je skôr alt a otec okrem toho, že rád spieva ľudové piesne, aj nádherne píska (smiech). Trénujem, aby som vedela pískať ako on. Profesionálne sa však hudbe nikdy nevenovali. Mňa však k spevu viedli hneď, keď zistili, že viem spievať.

2. Vaše meno je Jana Dzurišová. Ako ste prišli k umeleckému Janais?

Jana Dzurišová je moje rodné meno. Keď som sa vydala a zobrala si meno po manželovi, dosť to zmiatlo mojich fanúšikov, preto som si povedala, že chcem radšej umelecké meno a moje skutočné meno budem používať len v súkromí. Janais je moderné anglické meno pre Jane, Jean (teda Janu). Je veľmi málo používané, preto sa mi zapáčilo. Až neskôr som zistila, že sa tak volá jeden motýľ a dokonca aj malé mesto v Bretónsku, FR. Je tam vraj krásne, chystám sa teda La Janais navštíviť 🙂 

3. Do hudobného povedomia Slovákov ste sa dostali vďaka Eurovízii v roku 2009, kde sa vaša skladba Taram ta rej umiestnila na ôsmom mieste. Čo pre vás znamenal skok z „ústrania“ na takúto veľkú scénu?

S kapelou sme koncertovali už od roku 2006 a keď prišla Eurovízia brali sme to ako výzvu posunúť sa ďalej. Podarilo sa. Získali sme viac fanúšikov, viac koncertov. Malo to pre nás zmysel a myslím, že aj pre ostatných menej známych interpretov na Slovensku.

4. Práve v tomto období ste boli tehotná a vydali svoje debutové CD. Ako tehotenstvo ne/ovplyvnilo emócie v skladbách?

Album SVETABOJ je prierez mojou 7 ročnou tvorbou. Vtedy som ešte tehotná nebola, vlastne ani počas nahrávania albumu. Až  počas Eurovízie a následného koncertovania ovplyvnili skôr moje skladby našu dcérku (v brušku). V auguste bude mať tri roky a veľmi rada spieva a počúva hudbu 🙂

5. Vaše skladby sú väčšinou výpovede vášho vnútra. Vieme, že je to tak aj o novinke Angels in my room, ktorá bola napísaná po smrti vašej kamarátky. O čom je skladba a prečo je písaná anglicky? Dokážete týmto jazykom lepšie vyjadriť emócie?

Vyštudovala som anglický a francúzsky jazyk na Filozofickej fakulte UK, takže k cudzím jazykom mám veľmi blízko. Piesní v angličtine mám naozaj veľa, len väčšina ešte odpočíva v zásuvke. Angels in my room som napísala po smrti kamarátky a bola to prvá pieseň, o ktorej som vedela, že musí byť na novom albume. Cítila som to tak, pieseň je vlastne moja rozlúčka s ňou. Bola môj veľký fanúšik, a preto som jej chcela jednu pieseň venovať.

Prečo po anglicky? Lebo v slovenčine by som to nezvládla. Bolo mi ťažko, potrebovala som to dať von, no v slovenčine by som to nedokázala spievať. Napriek tomu som sa snažila, aby pieseň niesla pozitívne posolstvo. Preto je o anjeloch.

6. Avizovaný je už aj videoklip k tejto skladbe. Prezraďte o ňom niečo.

Poslali sme pieseň do RWstudio, odkiaľ nás v zapätí kontaktovali s tým, že sú z piesne nadšení a chcú sa na nej vizuálne podieľať. V priebehu pár hodín sme už riešili scenár a o tri dni sa točil samotný videoklip. Režíroval ho Roland Wraník a točilo sa v nádhernom víkendovom domčeku vo Vyšnej Šebastovej pri Prešove. Svoju úlohu zohral nádherný drevený klavír Weltmeister claviset, ktorý nám do klipu zapožičal známy zberateľ klavírov Martin Husovský, frontman Komajoty. No viac už neprezradím… 🙂 

 singel si môžete vypočuť TU 

autor: Andrea

foto: Jaroslav Sohe Suchár

Tags:

4 komentárov »

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.