zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Lifestyle, VIP

„Budúci rok to bude útok na festivaly,“ hovorí Laco Rychtarik

Článok napísal dňa 13.8.2012 - MondayŽiadny komentár

Spoločne hrajú len od novembra 2011 a odbornú porotu zaujali natoľko, že si odniesli plastiku Pegasa a nahrávanie singla. Všetci sú vyštudovaní muzikanti a vedia čo na hudobnú scénu chcú priniesť. Ako vznikli, kto sú a kde prišli k názvu Call me Steve prezradil líder Laco Rychtarik.

1. Kto všetko je ′Call me Steve′?

CMS je zložené z ľudí, ktorých som považoval za to najlepšie v mojom okolí, a to nielen po hudobnej stránke, ale je to o vzájomnej empatii, ktorá je podľa mňa veľmi dôležitá pre spokojnosť pri spolupráci. Na gitare hrá Braňo Kociov, ktorého mnohí ľudia môžu poznať ako dvorného gitaristu Katky Knechtovej, na basgitaru hrá môj dlhoročný priateľ a kolega z práce Gabi Gordan. Ako bubeník som mal vysoké nároky na výber človeka, ktorý ma zastúpi na nástroji, ktorý je mojou veľkou láskou. Harmóniu medzi muzikálnosťou a takou vzájomnou správnou vlnou a citom som našiel u Tomiho Takácsa. Ja som lídrom a koncertným gitaristom, v štúdiu gitaru nechávam na Braňa. Vyštudoval som bicie nástroje na Košickom Konzervatóriu. Ešte pred štúdiom na strednej škole som veľa spieval, skladal hudbu, ale až teraz prišiel ten čas kedy som si povedal, že musím niečo urobiť.

2. Netradičný názov, z čoho vznikol? Znie to ako dobrá náhoda.

Názov vznikol náhodou. Steve ma volal môj profesor na škole. Na každej hodine bicích nástrojov zaznelo: „No čo Steve, čo nové? Poď hrať.“ Prišlo mi to ako dobre znejúci názov. Volajte ma Steve .

3. Aký štýl hudby preferujete? Sú vaše texty len anglické alebo máte aj slovenské piesne?

Nepoviem vám aký štýl, lebo nechcem byť škatuľkovaný ako je zvykom na slovenskej hudobnej scéne. Moja tvorba je ovplyvnená ako rockovou hudbou tak aj elektronickou. Mám rád nachádzať nové zvuky a inšpirácie, ktoré viem využiť vo svojich skladbách. V dnešnej dobe v rádiách počujeme 99% tanečnej hudby, ktorej je veľa, ale aj v nej sa dá nájsť inšpirácia . Baví ma dávať dokopy rockovú hudbu spolu s prvkami elektroniky, dubstep-u alebo drum and bass-u. Spievam zatiaľ len v angličtine, hoci viem že na Slovensku budem musieť vyprodukovať slovenskú pieseň, aby ju aspoň textovo pochopilo väčšie množstvo ľudí. Skladám klobúk pred spevákmi, ktorí spievajú v slovenčine. Nie je ťažké urobiť pieseň, ale urobiť ju tak, aby dobre vyznel text, aby bol ľahko pochopiteľný a priamočiary, to je umenie. Sledujem samozrejme aj módne vlny, čo je myslím si nevyhnutným reklamným ťahom, aby som ponúkol poslucháčovi aj niečo atraktívne, ale zároveň nepoprel svoju vlastnú predstavu.

4. Boli ste jedným z finalistov druhého ročníka prešovskej hudobnej súťaže Pegas. S čím ste do nej šli?

S poriadnou dávkou adrenalínu (úsmev).CMS je ešte v plienkach, preto sme šli do tejto súťaže s triezvym pohľadom na vec a s vedomím, že konkurencia je a bola veľká. Pripravovali sme sa na tento deň dva mesiace. Vložil som do toho všetku energiu aj čas. A aj nervy mojej rodiny, keďže trénovať spev niekoľko hodín denne neskryjú ani poriadne steny v dome. Ale v princípe si myslím, že sme do toho šli s odvahou a vedomím, že prišiel čas predstaviť sa verejnosti naživo a v kútiku duše som dúfal, že vyhráme.

5. Verili ste si? Tušili ste, že práve vy si odnesiete sošku Pegasa?

Tušili sme šancu jedna k desiatim (úsmev). To presvedčenie, že áno robím to dobre a ukážem ľudom, že na to mám, je dosť podstatné. Ak sa chce človek na hudobnej scéne presadiť, prvá vec je, že si musí veriť. Inak by to nemalo význam. A druhá vec, ktorá ma tlačí vpred sú neprajníci a ľudia, ktorí tomu celému neveria.

6. Čo poviete na atmosféru na súťaži. Aké bolo publikum?

Výborná akcia. Tak ako som spomenul na stage-i, projekty mladé kapely nevyhnutne potrebujú. Priestor a dobré duše, ktoré nám pomáhajú prezentovať svoju prácu. Bol som rád, že prišlo také veľké množstvo ľudí. Myslím že pivo a dobrá hudba idú ruka v ruke.

7. Ako vieme hráte aj v kapele speváčky Michaelly kde máte ale inú úlohu, čím sa líšil tento koncert od tých spoločných ?

Som večná nespokojná duša a perfekcionista. Potrebujem mať priestor a vyjadriť a vypilovať každý detail na hudbe, ktorú robím. A aj tak s tým nie som dosť spokojný. Call me steve ma ženie dopredu, dvíha moju vlastnú latku na experimenty. A zase na druhej strane, Michaella mi dáva možnosť kreativity za bicími.

8. Čo dáva takáto hudobná súťaž mladým začínajúcim kapelám ako ste vy?

Samozrejme možnosť si zahrať na profi stagei pred davom ľudí, aj keď vás ľudia pod pódiom nepoznajú (úsmev). Myslím si, že táto súťaž je o niečom inom ako ostatné slovenské hudobné súťaže. ′Pár′ súťažami som si už prešiel ako bubeník, vždy to bolo o tom istom. Ak sa vám podarí vyhrať je to krásna chvíľa, ktorá trvá len ten večer. Dostanete cenu, ale žiadny kariérny postup nehrozí. V prípade Pegasa pokiaľ vyprodukujete dobrý singel, máte šancu uchytiť sa, hoci len v lokálnych rádiách. Záleží samozrejme na šikovnosti interpreta a producenta.

9. Ktorú pieseň budete nahrávať a ako ďalej vidíte budúcnosť kapely Call me Steve?

Singel, ktorý budeme nahrávať sa volá ′Alive′. Veľmi sa na to teším, lebo byť v štúdiu a experimentovať, pretvárať a v konečnom dôsledku aj nahrávať je dosť vzrušujúce, ale aj inšpirujúce k ďalšej tvorbe. Čo sa týka budúcnosti chcem docieliť do konca roka aspoň zopár klubových koncertov, vyhrať sa, zjednotiť playlist, prípadne zase niečo doplniť. Keďže nie sme ′chlapci z garáže′, ale študovaní muzikanti, budú naše koncerty plné energie, života a veľkej masy zvuku. Mám veľmi dobrý pocit z toho čo sa udialo na Pegase a verím, že robím niečo ′iné′, čo ľudí osloví a bude spájať. A ak nie, nájdem cestu ako sa dostať k poslucháčovi! Budúci rok to bude útok na festivaly (smiech).

autor: Andrea Leitmannová

foto: Jaroslav Sohe Suchár

Tags: ,

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.