zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Lifestyle, VIP

“…Boh mi to všetko nedal len tak, pre nič za nič. Možno dúfal, že s tým naložím správne…”

Článok napísal dňa 8.2.2013 - FridayŽiadny komentár

Býva dobrým zvykom, že známe osobnosti pomáhajú tým, ktorí to najviac potrebujú. A iné to nebolo ani v Prešove. V športovej hale na Baštovej ulici sa 26. novembra uskutočnila Charitatívna športová exhibícia, na ktorej sa predstavili viaceré známe tváre. Medzi nimi bol aj talentovaný a šarmantný raper Ego. Ženský magazín vám prináša exkluzívny rozhovor, nielen o hudbe!  

ego-zijeme-len-raz

 • Ako sa ti spievalo a vystupovalo na tomto podujatí? Predsa len, vystupovať v telocvični nie je bežná záležitosť…

Bolo to trochu neštandardné vystúpenie – v telocvični. Ale atmosféra bola super. Zvukovo to síce nebolo dokonalé, ale v takej hale sa to bez profi zvukotechniky ani nedá. Zorganizované to bolo skvelé, atmosféra bola super, tak isto ako aj ľudia.

 • Dnešné podujatie sa týkalo pomoci tým, ktorí to najviac potrebujú. Aký je tvoj názor na charitu? 

Ak mám možnosť pomôcť, takto ako to robím ja, tak to rád urobím. Je to aj moje poslanie. Ja som veriaci a beriem to tak, ze Boh mi to všetko nedal len tak, pre nič za nič. Možno dúfal, že s tým naložím správne. Tak sa snažím…Nehovorím, že mi to ide dokonale, ale snažíme sa robiť určite aj takéto veci. Pravdupovediac, je to možno aj to najhodnotnejšie čo robíme…

 • Ja o tebe  viem, že si vyštudoval právo. Ako sa to stalo, že vyštudovaný právnik začal robiť hudbu?

Ja som bol vždy v rámci výchovy tlačený do vzdelania. Hustili do mňa, že keď nebudem mať vysokú, tak budem úplne vyradený. Čo dnes pozorujem je, že to nemusí byť úplna pravda, ale každopádne, škola je dobrá poistka a možno budem u svojich detí aplikovať to isté. Zároveň išlo o môj prvý zásadný cieľ, dokončiť školu. Podarilo sa…Popritom sme robili hudbu najskôr ako koníček až kým to celé zastrela. Nie úplne celé, aj dnes robím právo, ale väčšinu času venujem hudbe.

 • Začínal si v kapele Kontrafakt. Postupne ste sa však obaja s Rytmusom dali na sólovú dráhu. Funguje aj vaša kapela?

Funguje už 11 rokov. Hrávame spoločné koncerty, vymýšľame a realizujeme spoločné projekty. S Rytmusom sme v prepojení každý deň. Máme spoločnú skupinu, ale popritom aj svoje vlastné hudobné aktivity…Ale vždy, keď sa stretneme, dáme to najradšej spolu, lebo keď sú tam dvaja, tak to celé môže byť dva krát lepšie.

 • Mňa by zaujímalo ako sa to vyvinulo, že ste si obaja s Rytmusom akosi našli cestu k sólovej dráhe?

Bolo to takým vývinom…V rape je to dosť bežné, že… (odmlka) Vieš, rap je hudobný žáner, ktorý ťa priam vyzýva rozprávať o svojom živote, niekedy až egotripujúc a následne prirodzene vyvoláva tendenciu takmer u každého rapera vydať sa niekam tou svojou vlastnou cestou. Takže ja som s tým bol vždy uzrozumený a bol som nadšený, keď sa Paťovi podarilo to, čo sa mu podarilo neskôr. Lebo v podstate vzišiel aj z toho, čo sme budovali spoločne a to je pre mňa dobré znamenie, že to určite nebolo márne, práve naopak.

 • Vystupuješ pod pseudonymom Ego. Myslím, že každého zaujíma prečo.

Keď som bol malý, no malý… (smiech) Mladý. Bol istý Dj Mista Sinista a prišlo nám vtedy cool spodobenie EgoMista ako odkaz na slovo egoista, Mista ako Mr… A potom sme to skrátili na Ego. (úsmev) Neviem, určite som niekedy v istých veciach sebecký ako každý egoista (alebo človek?), ale snažím sa… normálne sa chovať. (úsmev)

ego

 • Tebe sa podarilo v lete čosi úžasné. Naspieval si pieseň Žijeme len raz, ktorá presiahla 17 miliónov zhliadnutí na Youtube. Je to teda najsledovanejšie slovenské video a predbehol si tým Rytmusa, Tomiho Popoviča alebo iné slovenské zoskupenia. Ako to vnímaš?

… Snažím sa to brať športovo, aj keď… V prvom rade vás to teší, lebo je to veľké zadosťučinenie. V druhom rade vás to trochu núti zamyslieť sa. Neskôr zamyslieť aj nad tým, či médium ako Youtube – čo je internetové médium, je až tak silno mienkotvorné. Keď si ako muzikant predstavím, že úspech hudby by mal stáť na internetovej stránke… Tak mi to príde trochu neprirodzené. Nikdy som nebol ten, čo sa s niekým pretekal o to kto má viac “lajkov”. Dokonca mi to dosť liezlo na nervy, tieto kvázi súboje… No a možno to tak chodí, (úsmev) keď to máš na háku, tak ti to zrazu niekto dopraje. Ale za všetkým zásadným treba vidieť hlavne priamo úmerne odvedenú prácu, v tomto prípade doplnenú tým, že sa jedná o čisto pozitívnu skladbu. Chcel som ju takou spraviť. Chcel som ľuďom vliať trochu pozitívnej energie, lebo Slováci sú dosť ubolení, často sa majú na čo sťažovať… Fakt som chcel v prvej i poslednej chvíli hlavne povedať, aby skúsili zabudnúť na ťažobu minulosti, na to čo tu bolo včera, lebo dnes je ďalší deň a všetko sa zase raz môže začať.

 • Na internete sa šíri informácia, že si vydal kontroverzný sólový album. Čo ty na to? Je to pravda?

Môj názor je taký, že žiadny sólový album ešte nemám, ani som nikdy nemal. (úsmev) Môj sólový album ešte len chystám. Kontroverzné na ňom je to, že o tom hovoríme nejaké 4 roky, ale postupne sa termín vydania vždy z nejakého dôvodu posúva. Úprimne, ani mi to nevadí. Hovorím si, že má zmysel počkať na ten správny okamih, keď sa budem sám cítiť natoľko zrelý, aby som s tým bol naozaj spokojný. No a to je na tom tá kontroverzia. Lebo ľudia to vkuse riešia, či sa ten album vydal či nie, takže… Môžu očakávať, že v blízkej dobe sa niečo stane…

 • Patríš k slovenskej špičke a viem, že spolu všetci aj zvyknete vystupovať. (pozn.red. – Rytmus, Dara Rolins, Tomi Popovič, Majk Spirit, Tina…) Čím myslíš, že to je, že si dosiahol úspech aj v zahraničí?

Ono to pramení z toho, že keď sme ako Kontrafakt začínali, tak pomyselná hip-hopová scéna bola klubovo rozvinutejšia v Čechách. Česi nás inšpirovali oddanosťou veci, keď sa im kultúra zapáči, vedia okolo nej robiť haló, aj keď zrovna z toho neryžujú, dokážu sa jej dlhodobo venovať zo srdca. Tým pádom bolo v Čechách usporiadavaných veľa hip-hopových parties a my sme obiehali tieto kluby s našou  originálnou show. U nás na Slovensku to organizačne viazlo možno ešte ďalšie 2 roky, až kým neprišiel zlom. Ale my sme ten základ určite získali vtedy v Čechách, treba si uvedomiť, že český a slovenský hip-hop je dosť prepojený a vždy bol. Nazývame to hiphopová komunita…

 • Nedá mi nepoložiť ti klasickú otázku. Aké máš ambície do budúcnosti? Kde sa vidíš o takých 5 až 10 rokov?

Snažím sa myslieť na budúcnosť, aj keď si neviem konkrétne predstaviť, kde budem. Ale snažím sa dnes robiť veci, ktoré mi budú dávať zmysel možno až za dlhší čas, áno, často myslím na budúcnosť. Buď budem robiť hudbu alebo právo a dúfam, že budem šťastný a aj ľudia v mojom okolí. (úsmev)

 • Mnohí ľudia ťa porovnávajú s inými hudobníkmi ako Majk Spirit či Rytmus. Ako to vnímaš?

Vnímam to v pohode. Aj keď boli také rôzne návaly… Trošku sme aj boli prekvapení, keď nás začali porovnávať, hlavne v zlom. Ale to je asi účel bulvárneho písania. My sme si to našťastie dostatočne skoro uvedomili. Príklad: neprestaneš mať rada Beyónce za to, že Mariah Carey vydá album. Vieš… takže to berieme tak, že poslucháči to neriešia, iba ich občas baví sledovať konfliktné situácie… Ono je to asi o to zaujímavejšie, ľudia majú radi, keď sa dejú škandály, ale my máme korektné vzťahy. Aj sa ich chystám naďalej utužovať, aby za žiadnu cenu nevvznikla rozbitá scéna. A nejde iba o hip-hop. Ide celkovo o slovenskú hudobnú scénu. Sme za ňu zodpovední aj my, tak nech je čoraz viac, čo najviac kvalitných hudobníkov, nech si raz môžeme povedať, keď skončíme, že sme boli súčasťou výnimočne silnej slovenskej hudobnej generácie. To je v podstate moja profesia.

 • Mnohí slovenskí hudobníci sa snažia zviditeľňovať aj prostredníctvom svojho súkromného života. O tvojom súkromí je ale priam nemožné niečo nájsť. Ako je to možné?

Áno, lebo ja zase sa starám o to, aby som nebol mediálne známy, radšej hudobne a na to si aj dosť potrpím. Robím rozhovory zásadne iba pre lokálne alebo študentské médiá, neviem koľko mi to vydrží, nerobím žiadne rozhovory pre komerčné médiá, nielen bulvárne, ale celkovo. EMMA dostala po piatich rokoch výnimku vďaka môjmu obľúbenému fotografovi Braňovi Šimončíkovi, ale aj to je na mňa už v istej chvíli príliš… Nikdy nehovorím, ale teraz chcem mať aspoň trochu kľud… (úsmev)

autor: Lenka Filipová
©Na rozhovor sa vzťahujú autorské práva a práva duševného vlastníctva.
zdroj foto: aktuality.sk
Tags: ,

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.