zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Lifestyle, VIP

“Ak chce byť človek najlepší, musí prekonávať prekážky…“

Článok napísal dňa 15.1.2013 - Tuesday2 komentárov

 Je už priam tradíciou, že športovci sa neustále zapájajú do rôznych charitatívnych akcií. Jedným z nich je aj slovenský extenista Dominik Hrbatý.

Zavítal aj do Prešova na Charitatívnu športovú exhibíciu, kde sa predstavil nielen ako tenista, ale aj ako futbalista a človek s veľkým srdcom. A pre čitateľky Ženského magazínu aj čo-to o sebe prezradil. 

Ako sa Vám v Prešove hralo?

Bolo to pre deti, kvôli deťom a o tom to tu bolo. Aby deti boli šťastné, mali zážitok hrať či už so svojimi športovými hviezdami alebo stretnúť iných športovcov. Oni z toho budú žiť dlhé týždne, mesiace a tom to je. Potešiť ich a aby sa mohli dotknúť či už tých svojich športových hviezd, alebo s nimi niečo zažiť a urobiť si fotku…

Aké spomienky máte na Prešov – metropolu Šariša?

Len tie najkrajšie. Tu mi vzniklo aj krásne priateľstvo s Ďusom Merkovským alebo inými ľuďmi, ktorí sa pohybujú tu v Prešove. Myslím, že spomienky sú aj o tom, aby človek vedel, že niečo dobré urobil. A, že potom človek chodí na miesta nielen kvôli tomu, aby tam niečo odohral, ale kvôli tomu, že si našiel kamarátov a ľudí, ktorí sú mu blízky.

Vy ste svoju aktívnu športovú kariéru už ukončili pred pár rokmi. Ako sa na ňu dívate s odstupom času?

Tak, je to niečo, čo už mám za sebou. Boli to krásne chvíle a nezabudnuteľné chvíle aj pre mňa. Myslím si, že keby som si to mohol zopakovať, tak si to zopakujem určite znova. Je to niečo, čo sa stalo súčasťou môjho života. Keby som mohol, tak tvrdím, že by som do toho znova išiel… Aj keď to mnoho krát bolelo, bolo to ťažké… Človek musel často zatnúť zuby, ale o tom to je. Ak človek chce byť najlepší, tak musí prekonávať prekážky a tom je aj život. Život nie je ľahký a tie prekážky treba prekonávať a bojovať s nimi. Lebo len tí najlepší vyhrávajú….

Nechýbajú Vám niekedy tenisové kurty a všetko okolo toho tenisu?

Tak určite, že chýbajú. (úsmev) Keby som mohol, tak to hrám ešte ďalších päť rokov, ale bohužiaľ, ten šport sa nedá robiť večne. Nie je to biznis, dá sa to robiť len do určitého veku. Športovci majú tú nevýhodu, že sa stávajú pomalšími, stávajú sa odratejšími, prichádzajú zranenia a to telo vypovedáva službu… Ale je to súčasť toho športu a človek keď do toho ide, počíta s tým. Ale zas na druhej strane, keby to robil človek len na pol plynu, že chce byť aj zdravý aj najlepší na svete, to sa bohužiaľ nedá. Športovec do toho musí dávať naozaj všetko a o tom to je.

Nie je tajomstvom, že sa o tenisovom nováčikovi Martinovi Kližanovi hovorí, že bude druhým Dominikom Hrbatým. Čo si o tom myslíte?

Martin je veľmi šikovný hráč. Má kariéru ešte len pred sebou, dostáva sa do tenisu, dostáva sa do toho svetového veľkého tenisu a myslím si, že pokiaľ bude pracovať, tak ako pracuje teraz, a pokiaľ sa bude sústrediť na svoje ďalšie výkony, pravdaže venovať tomu celý svoj čas – 24 hodín denne, tak môže ísť aj vyššie ako je. Ale je to strašne ťažké… Ja mu to veľmi prajem, aby nielen prekonal mňa, ale trebárs Karola, Miloša, v tom najvyššom rebríčku. Pretože šport je o prekonávaní rekordov najvyššie postavených a čím viacej takýchto hráčov ako on budeme mať, tak tým viac budeme mať viac pozitívnych príkladov pre mládež.

…Čiže mu predpovedáte sľubnú kariéru?

 (úsmev) To všetko záleží od neho. V športe sa také veci nedajú predpovedať, ale má potenciál a záleží to len na ňom, či a kam sa dostane…

autor: Lenka Filipová

foto: tenis.sk

Tags:

2 komentárov »

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.