zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Lifestyle, VIP

„Kým sa priamky pretnú, chce to čas, nič viac“- spievajú Michaella a Petr Bende

Článok napísal dňa 19.5.2012 - SaturdayŽiadny komentár

Spojenie Česka a Slovenska opäť prináša niečo dobré. Tentoraz v podobe duetu slovenskej speváčky Michaelly a českého speváka Petra Bendeho. Anjelský prejav našej Michaelly a sýty hlas Petra vytvorili výnimočnú pieseň o „hraniciach“ medzi mužom a ženou. Michaelle prvý album vyšiel v roku 2009, Petra Bendeho v Čechách fanúšikovia poznajú aj z muzikálov. O vzájomnej spolupráci na skladbe Hranice a o ďalších plánoch nám porozprávali Petr Bende a Michaella.

Michaella a Petr Bende. Slovenka a Čech, Petr známy z českej superstar, Michaella z Eurovízie. Ako ste sa dali dokopy? Prečo práve táto spolupráca?

Petr: Bol som oslovený Michaellou o naspievanie duetu. Pieseň sa mi veľmi páčila, aj keď to nie je úplne môj štýl, ktorý spievam, ale možno práve preto ma zaujala. Môj otec sa narodil na Slovensku, tak som dušou stále Čechoslovák. Myslím si, že vznikla krásna skladba.

Michaella: Dostali sme nápad naspievať duet a keďže mam manažéra aj v Čechách, padla myšlienka československého duetu, a o tom koho osloviť z českej scény som sa radila práve s manažérom. Dal mi typ, vypočula som si pár skladieb od Petra a nebolo o čom. Peter ma krásny hlas, čo ma zaujalo a začali sme pracovať na skladbe.

Pieseň Hranice je o láske, ale z iného uhla pohľadu. Kde sa zrodila jej myšlienka?

Petr: To by bolo treba smerovať skôr k autorovi textu. Ja som sa podieľal len na výslednom schvaľovaní textu a tentoraz som výnimočne nebol autorom. Páči sa mi tematika, že to nie je prvoplánový zamilovaný text, ale trocha taký vzájomný vzťahový rozhovor, aký ľudia mávajú vo vzťahoch bežne.

Michaella: S autorom textu sme boli v intenzívnom kontakte, nechala som ho pracovať a písať, text nám obom sadol. Páči sa mi, že v skladbe dochádza ku konverzácii opačného pohlavia.

Čo chcete ľuďom piesňou povedať, na čo poukázať?

Petr: Ide o energiu, ktorá z piesne vychádza a tá sa myslím veľmi podarila. Teším sa, ako túto pieseň prijme české publikum. Reakcie od fanúšikov sú skvelé a pieseň sa teraz dostáva do rádií. Tak nám držte palce.

Michaella:  V skladbe je veľa energie, ide tam presne o tie hranice a o myšlienky ženy a muža.

K pesničke ste už natočili spoločný videoklip. Mali ste konkrétnu predstavu, ako by mal vyzerať?

Petr: O konkrétne finále sa postaral režisér. Som rád, že sme túto piseň natočili pri veľkom klavíri, keďže som klavír študoval a využívam ho aj pri skladaní piesní. V klipe som ho však ešte nepoužil. Teším sa na výsledok. Nazbieralo sa veľa záberov, z ktorých sa bude vyberať. Bude tam aj pokoj a pohoda, ale aj istá expresia a skvelé kamerové zábery.

Michaella: Ja sa priznám, že ešte v deň natáčania som nemala úplne jasno v tom, ako tento klip bude vyzerať, ale je pravda, že verím na moment improvizácie. Aj keď žiadna nebola, no ja som si myslela, že to tak bude. Režisér Kunes mal predstavu ako bude klip vyzerať a čo chce točiť. Keďže nešlo o žiadne extrémy, vedela som, že to bude veľmi dobre vyzerať (úsmev).

Čo môžu fanúšikovia v klipe očakávať? Kedy ho plánujete spustiť?

Petr: Verím, že čo najskôr. V Čechách už plánujú TV premiéru na hudobných a celoplošných televíziách. A čo očakávať? Nechajte sa prekvapiť…

Michaella: Je to čerstvé, Kunes má veľa práce, no samozrejme nevieme sa dočkať, kedy konečne uvidíme aspoň kúsok. Očakávať môžu mňa a Petra (úsmev). Nechajte sa prekvapiť.

 Aká bola spolupráca? Poohovárajte sa.

Petr: Spolupráca s Michaellou a celým tímom bola proste pohodová, profesionálna a bez akýchkoľvek stresov. To mám rád. Potom môže vzniknúť skutočne výnimočná pieseň alebo klip. Bolo to domácke a priateľské natáčanie. Veľmi za to ďakujem.

Michaella: S Kunesom som už v minulosti spolupracovala, takže som vedela do čoho ideme. A Peter? Výborne to hral na kameru, ja som mu to celé zožrala (úsmev). Je veľmi šikovný.

Michaella, pesničku ste stihli nahrať ešte pred pôrodom. Prežívala ste nahrávanie ako tehotná nejako intenzívnejšie?

Michaella: Je pravda, že som sa sledovala, chcela som vedieť, či pociťujem niečo iné. Spievalo sa mi v pohode. Skôr  Randy (hudba: Vlado „Randy“ Gnepa, pozn. red.) mi pri nahrávaní vravel, že sa mu zdá, že mám v pľúcach akoby málo vzduchu. Trocha sa mi ťažko nadychovalo, ale inak som nepociťovala nejaké zmeny pri spievaní.

 Ako vyzerá hudobná a muzikálová budúcnosť Michaelly a Petra Bendeho ako interpretov?

Petr: som práve na turné po Slovensku s Věrou Špinarovou a v Čechách máme po vydaní tretej autorskej dosky, tak ma s kapelou tento rok čaká niekoľko desiatok sólo koncertov a festivalov. Na konci roka to zavŕšime tradičným vianočným turné s mojou kapelou a projektom s cimbalovou muzikou Grajcar. Verím a teším sa na nejaké spoločné koncerty s Michaellou v Čechách a na Slovensku.

Michaella: Pár dní dozadu sme dokončili nový letný song, z ktorého sa veľmi teším. Ide leto, v tomto období je veľa festivalov a akcií vonku v mestách, na ktoré sa spolu s kapelou tešíme. Ak by mal byť tento rok ozaj plodný a všetko by šlo tak ako má, mohla by som vydať svoj druhý album. Ale nechcem na nič tlačiť, nemáme sa kam ponáhľať. Nechcem dať na album zásuvkové pesničky, aj keď také sú niekedy veľmi úspešné (úsmev). Každopádne by bolo super, keby sme to stihli tento rok. Uvidíme (úsmev).

autor: Andrea

foto: Jaroslav Sohe Suchár

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.