zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Lifestyle, VIP

„Bojím sa, že raz môžem o svoju slobodu prísť“- Tomi Popovič

Článok napísal dňa 25.4.2012 - Wednesday2 komentárov

Prišiel v šiltovke s okuliarmi na očiach, takmer pol hodiny po dohodnutom čase a po autogramiáde. Pôsobil troška zmätene, ale bol milý a veľmi príjemný. Tomi Popovič je skladateľ, spevák a producent, ktorý vo svojich osemnástich rokoch opustil Slovensko a rozhodol sa žiť v USA. Tam spolupracoval s takými hviezdami, akými sú Backstreet boys, Mary J. Blige, predskokana robil Ne-yovi a Fergie z Black Eyed Peas. Po jedenástich rokoch prišiel ukázať svoj talent a dať svoju hudbu aj Slovákom. Jeho meno sa spája s Rytmusom, Tinou alebo Darou Rolins. My sme sa s ním stretli na predpremiére a autogramiáde filmu Eštebák, ku ktorému zložil titulnú pieseň „Tvoja sloboda“.

1. Musím povedať, že meno Tomi Popovič a československý komunistický film mi teda vôbec nejde dokopy. Prečo práve táto kombinácia?

Tomi: Bolo to pre tvorcov zaujímavé spojenie československého komunistického filmu so mnou, predstaviteľom populárnej hudby, čím chceli prilákať mladých ľudí do kín na československú tvorbu. A práve z takejto rozdielne kombinácie väčšinou vzniknú dobré veci.

2. Súhlasím. Pieseň sa veľmi podarila. Ako sa ti písala hudba a spieval text na takúto tému?

Tomi: Dokážem zložiť pieseň na akúkoľvek tému, text napísali Vlado Krausz, Zuzana Kostelníková a Saša Okálová. Oslovili ma a ja som s tým nemal problém. Téma slobody mi je veľmi blízka, pretože si svoju slobodu veľmi vážim a bojím sa, že o ňu raz môžem prísť. Eštebák je skvelý film, ktorý určite odporúčam pozrieť si.

3. Máš pocit, že ju môžeš niekedy stratiť?

Tomi: Nikdy nevieš, čo sa môže stať…

4. Údajne sa chystáš opäť do Ameriky

Tomi: Idem tam nahrať CDčko. Je obrovský rozdiel medzi trhom v Amerike a na Slovensku, kde sa kvalitný hudobník ťažko presadí. Ľudia niekedy nemajú na jedlo a nie ešte aby si kupovali CDčka. Hudbu si sťahujú. A okrem toho, tu sú ľudia veľmi závistliví a viem, že mám veľa neprajníkov. Lenže talent nezaprieš…

5. Dá sa na závisť zvyknúť?

Tomi: Dá sa nevšímať si to.

6. Teraz si pomerne často na východe

Tomi: Tu v Prešove sa mi narodil otec. Bol jazykovedec na prešovskej univerzite. Je zaujímavé, že on sa venoval literatúre a slovenčine a ja som hudobník.

7. Ale jablko nepadlo ďaleko od stromu?

Tomi: Určite som nejaké gény zdedil. Ambicióznosť a snahu niečo dosiahnuť.

8. Venoval si niekomu pieseň Tvoja sloboda?

Tomi: Nevenoval som ju nikomu. Alebo vlastne tebe (smiech). Ale nie, venoval som ju filmu.

 

autor: Andrea

 

 

 

Tags:

2 komentárov »

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.