zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Fashion, Lifestyle

Danka – úspešná blogerka “šialenej módy”

Článok napísal dňa 30.7.2012 - Monday10 komentárov

Sociálna sieť Facebook nám ponúka veľa možností zábavy alebo niekedy až poučenia. Denne vznikajú nové stránky, ktoré sa hemžia názvami „Potrebujem výplatu nie robotu“, „Milujem provokovanie“ a podobne. Ženy vyhľadávajú najčastejšie stránky s romantickým podtextom alebo s módou. Dnešná doba diktuje trend byť stále in. Inšpirácia sa hľadá najjednoduchšie nie dlhými textami, kde je napísané, že červená a modrá spolu ladia, ale peknými a štýlovými obrázkami. Slovenských stránok s módou nie je až tak veľa a medzi nimi vyniká Šialená móda. O nej sme už písali, a preto vám prinášame krátke interview s jej nielen fanúšičkou, ale aj samotnou prispievateľkou.  Je mladá a na prvý pohľad sympatická. Rozhodla sa založiť si stránku, ktorá sa stala na sociálnej sieti hitom, tisícky tínedžeriek denne zapínajú počítače kvôli inšpirácii. Volá sa Daniela a odpovedala nám na niekoľko otázok.

Aký návrhár ti je blízky štýlom?

Mám rada veľa návrhárov, každý je niečím výnimočný, napr. taký Alexander McQueen bol výnimočný svojimi extravagantnými výtvormi, no napriek tomu v nich bola zachovaná istá štipka ženskosti, tým pádom boli vhodné aj pre ženy, ktoré sú schopné obliecť si na seba čokoľvek, napr. Lady Gaga či Nicki Minaj, ktoré obdivujem nie kvôli hudbe, ale kvôli osobnosti. Páči sa mi aj Louboutin, Jimmy Choo, Manolo Blahnik, Giuseppe Zanotti, ich topánky sú jednoducho úžasné a prajem si aspoň na chvíľu ich mať na nohe. Milujem aj Michaela Korsa a jeho kabelky, no hlavne hodinky. Páči sa mi naozaj veľa značiek a návrhárov, no myslím, že kým celkom dospejem sa to ešte zmení.

Ak by si niekedy šla po červenom koberci, aká róba a topánky by to boli?

Bodaj by sa to niekedy stalo. Rozhodne by som volila šaty značky Elie Saab alebo Zuhair Murad, obaja majú krásne róby, či Elie či Zuhair a bolo by ťažké si vybrať jedny šaty. No a topánky niektorej z vyššie spomenutých značiek.

Ako by si sa charakterizovala, keby si sa mala predstaviť fanúšikom, ktorí ťa ešte nepoznajú?

Som obyčajné dievča, ktoré má rado módu nielen zo strany čo najlepšie sa obliecť, ale aj zo strany, že ma zaujíma história a vznik módnych značiek. Nie som lepšia ako ostatní, nič som v živote ešte nedokázala, niet ma prečo obdivovať.

Aký máš vzťah ku kópiám značiek, takzvaným fejkom?

Neznášam ich! Radšej si kúpim obyčajnú kabelku napr. z Carpisy alebo z H&M-ka ako si kúpiť falošnú kabelku Chanel, Louis Vuitton, Gucci či iné, bez ohľadu na cenu.

Aké plány máš so stránkou do budúcna? Nechystáš sa ju predať alebo darovať?

Nie, to určite nie, dosť som sa na tej stránka namakala, aj keď by to asi človek nepovedal, no je to tak, nemienim sa vzdať svojej ročnej poctivej práce.

Negatívne odozvy sú pre každého nepríjemné, ako vnímaš kritiku?
V každej brandži sa nájdu neprajníci, ktorí si vždy nájdu niečo, za čo druhého kritizujú. Rozumiem, keď sa niekomu nepáčia topánky, ktoré uverejním na stránke, z toho si nič nerobím, no niekedy, keď sa navážajú do mňa a pritom ma ani nepoznajú, vtedy mi už nie je všetko jedno. Som z toho smutná, ale po čase to prejde a uvedomím si, že to zlé nás v živote posúva vpred a snažím sa to robiť pre fanúšikov, ktorí si cenia moju robotu a majú radi moju stránku a blog.

Keďže je stránka o móde, aké mesto by si podľa seba označila za top? Paríž, New York, Miláno alebo možno Tokio?
Paríž, Londýn, Miláno a New York sú hlavné mestá módy, v ktorých sa pravidelne konajú fashion weeky, našli by ste tam tie najluxusnejšie značky a dokonca tam sídlia aj samotní návrhári. Ťažko vybrať jedno mesto, no myslím, že ostanem pri klasike a vyberiem Paríž, dá sa povedať, že tam móda vznikla.

Aké máš plány do budúcna ty? Nelákalo by ťa robiť štylistku?
Čo sa týka štylistky – nezavrhujem to, možno sa k tomu časom dostanem, možno skončím niekde úplne mimo módy, kto vie …

Inšpiruješ sa vlastnými radami, alebo tutoriálmi, ktoré ponúkaš na stránke?
V skutočnosti ani nie, mám vlasy len po ramená a najradšej ich nosím voľne rozpustené, takže moc účesov s nimi nerobím, rovnako som na tom aj s líčením, nepreháňam to. Jednoduchý make-up, púder a špirála postačia.

 

autor: Eliška

foto: www.everystockphoto.com

Tags:

10 komentárov »

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.