zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Fashion, Hand made výroba, Lifestyle, Zdravie

Bambucké maslo kde sa vzala táto horúca novinka a aké výhody nám ponúka?

Článok napísal dňa 7.2.2017 - TuesdayŽiadny komentár

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj ako ochrana pred slnečným žiarením. Aj kráľovná Kleopatra si bambuckým maslom natierala tvár.

 

Čo je to?

Ide o prírodnú surovinu, ktorá sa získava z afrického stromu – orechovníka, v angličtine zvaného Shea Tree. Samotná surovina sa získava z plodov maslovníka, ktoré sú veľké asi ako slivky a obsahujú orech s jedlým jadrom. Usušené jadra sa pražia, drvia tak dlho, do kým sa z nich nevytvorí krémový,maslu podobný tuk, nazývaný bambucké maslo. Jeho účinky sú univerzálne, dá sa použiť na telo, vlasy aj pleť. Maslo je dokonalé aj na kožné problémy, takže nejde len o čisto kozmetický produkt.

5 výhod využitia bambuckého masla

1. Maslo ako liečivo

Bambucké maslo je špecifické aj pre svoje liečebné účinky a to vďaka svojmu zloženiu. Obsahuje niekoľko mastných kyselín, rastlinných sterolov ako sú napríklad kyselina palmitová, olejová, kyselina linolenová a stearová. Najčastejšie sa používa pri liečení kožných vyrážok, zlupovaní kože po opaľovaní, jaziev, popálenín, uštipnutí hmyzom a svalovej únave.

   

http://www.ekodrogeria.sk/Bambucke-maslo-100-organicke-125ml-d322.htm

 

 

2. Koniec drahým vlasovým prípravkom

Je ideálnym pomocníkom pre suché, polámané ale aj kučeravé vlasy. Vlasy zmäkčuje a revitalizuje. Pôsobí od korienkov až po končeky a vracia vlasom ich prirodzenú vlhkosť a zdravý lesk. Vlasy dokáže ochrániť pred škodlivým slnečným žiarením alebo nadmerným teplom z fénov, žehličiek či kuliem. Aj napriek tomu, že ide o tuk, nezanecháva vlasy mastné a ťažké.

 

3. Obsahuje antioxidanty

Maslo je bohaté na vitamíny A,E a F. Estery kyseliny škoricovej, ktoré maslo obsahuje, pomáhajú v prevencii poškodenia kože pred UV žiarením.

 

 

 

4. Bambucké maslo na strie

Strie trápia predovšetkým tehotné ženy. Počas tehotenstva sa koža rýchlo a nadmerne napne, čo vedie k prasknutiu jednej z vrstiev kože a vzniku typickej strie. Pravidelným používam masla sa dá predísť vzniku strií.

 

 

5. Maslo proti akné

Čoraz častejšie sa objavuje akné nielen u adolescentov ale aj u dospelých ľudí. Predstavuje veľký kozmetický problém, s ktorým sa ťažko súperí. Pri akné dochádza k upchávaniu mazových žliaz, ktoré sa potom zapália. Bambucké maslo póry neupcháva. Má protizápalové a antibakteriálne účinky. Odporúča sa nanášať v malých vrstvách na umytú pokožku.

 

Tags: , , ,

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.