zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Bývanie, Nábytok

Prechodové lišty – prvky bez ktorých by vaša domácnosť vyzerala nudne

Článok napísal dňa 10.6.2015 - WednesdayŽiadny komentár

Drevené, laminátové a kobercové podlahy by neboli technicky a esteticky perfektné, keby ich nedopĺňali detaily, ktoré sú na prvý pohľad skryté. Prechodové, ukončovacie a schodové profily sú pri realizácii podláh ich nevyhnutnou súčasťou. Tvar a konštrukcia jednotlivých systémov umožňuje efektne a účelne vyriešiť detaily pri plynulom prechode medzi podlahami s rozdielnymi výškami alebo ukončení schodových hrán či kobercových plôch. Prechodové lišty  vám zaručujú čisté elegantné ukončenia podlahových materiálov alebo ich dokonalé napojenia na stenu.

221

Poznáme ich pod rôznymi názvami ako prechodové lišty, prechodové profily alebo ukončovacie lišty, no ich funkcia je rovnaká. Pri realizácií podláh sú nevyhnutné. Každá z týchto líšt sa predáva v dĺžke 90 cm a 270 cm. Výber je z rôznych farebných prevedení od svetlých, po tmavé farby, ktoré dokonale napodobňujú kresbu dreva alebo hliníkové farby ako zlatá, strieborná alebo bronzová. Taktiež je možnosť výberu lišty s hmoždinkami, ktoré sa priamo vŕtajú alebo také, ktoré majú samolepiacu vrstvu lepidla.

img_305x150-profil-30x10

Základné rozdelenie je:

  • Ukončovacie profily
  • Prechodové profily
  • Schodové hrany
  • Soklové profily
  • Ochranné rohy
  • Doplnky

Ak rekonštruujete alebo staviate dom alebo byt a prahy medzi dverami už nie sú pre vás tak esteticky príťažlivé, práve sú tu na to určené prechodové lišty. Výber je z rôznych farieb od svetlých drevodekorov až po strieborné, zlaté a bronzové farby.

Ak máte výškový rozdiel medzi podlahou a dlažbou vtedy je najlepšie použiť ukončovacie profily. Je len na vás čo si vyberiete či to bude lišta s hmoždinkami alebo so samolepiacou vrstvou lepidla. Ak máte podlahové kúrenie odporúča sa samolepiaca lišta, ktorá nijak nepoškodí podlahové kúrenie. Výber je z rôznych farieb, ktoré môžete ladiť s interiérovými dverami, podlahou alebo aj s farbami vášho interiéru. Aj schodové hrany potrebujú estetické a funkčné ukončenie. Montáž je veľmi jednoduchá –  na skrutky alebo pomocou samolepiacej vrstvy lepidla, ktorú už máte priamo na schodovej hrane. Aj rohy a kúty potrebujú ochrániť pred ich poškodením. Stačí si vybrať to, čo potrebujete.

Navštívte internetový obchod: http://www.prechodovelisty.sk/

28x11_top

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.