zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Bývanie, Nábytok

Oddych a odpočinok ako má byť

Článok napísal dňa 16.9.2013 - MondayŽiadny komentár

Po plnom pracovnom nasadení, si každý z nás potrebuje oddýchnuť. Niekto priam dokonalý relax zažíva pri športe, niekto zabudne na okolie pri ručných prácach, či práci na záhradke. Ale nebudeme si nahovárať, príjemné posedenie, či polihovanie neuškodí nikomu z nás. A práve ono je jedinečným relaxom pre každého. Prečo si ho teda neužiť priam dokonale? Naše telo si to predsa jednoznačne zaslúži.

Kvalitné postele pre krásne sny

V prvom rade si telo oddýchne v noci. Vtedy priam vypneme a necháme realitu všedných dní pred zatvorenými viečkami. O to aby bol náš spánok ten najlepší sa postarajú kvalitné postele. Aké to vlastne sú? Odpovedí je na túto otázku viac. Jedny priam nedajú dopustiť na masívne postele. Iný preferujú celočalúnené. Pri výbere postelí je naozaj nespočetné množstvo aspektov, ktoré zvažujeme. Myslíme aj na dizajn, celkové zariadenie miestnosti, pohodlie a hlavne naše nároky. Ponuka postelí je široká. Môžete si vybrať postele s úložným priestorom, alebo bez neho. Moderné postele, či také, ktoré vženú do vašej spálne nádych romantiky. Určite však nezabúdajte na svoje pohodlie. Len v dobre vybranej posteli si prvotriedne oddýchnete.

Matrace dajú telu, čo si zaslúži

K posteli a zdravému spánku rozhodne patrí matrac. Dnes už je každému známe, že práve matrace sa podpisujú na oddychu tela počas noci. Ak sa vyberiete do predajne, ktorá matrace ponúka ocitnete sa vo víre neskutočného množstva produktov. Práve tu je treba si najskôr premyslieť, čo všetko od matraca očakávame a aké by mal spĺňať požiadavky. Až takto sa vyvarujeme sklamania zo zlej investície. Aký druhy matracov teda poznáme?  Latexové matrace, multipocker matrace, taštičkové, matrace s vysokou elasticitou, kokosové, penové, pružinové, zdravotné, ale aj detské matrace. Každý z nich má svoje plusy aj mínusy a každý z nich je určený pre určitý typ osôb. Nebojte sa spýtať svojho predajcu. Pokiaľ natrafíte na správne vyškolený personál, určite s výberom budete spokojný.

postele

Pohodové chvíle na správnych pohovkách

Nie len posteľ však slúži k relaxácii. Ak ste vlastníkom menších priestorov musíte uvažovať nad kúpou pohovky. Hodia sa priam dokonale do detskej, či študentskej izby, alebo do izby pre hostí. Poslúžia vám ako posteľ a sedačky zároveň. Prečo by aj nie? Pohovky sú väčšinou rozkladacie. V prípade potreby ich rozložíme a potom zložíme. Takto sa vyvarujeme ďalšiemu uberaniu priestoru. Zaobstarať si môžete pohovky od klasických až po moderné dizajnové kusy. Zabudnite na dávne štýly pohoviek, ktoré boli navlas rovnaké. Dnes sa môžete tešiť z ozajstných moderných kúskov. Výšky operadiel sa dnes znižujú, šírky podrúčiek rozširujú a veľkosť sedadla musí byť dostatočná, aby zaručovala pohodlie aj pre  posedenie. Veľmi dôležité pri výbere pohovky je čalúnenie. Niekto dáva prednosť látke, iný koži. Prednosť dávajte kvalite, ale vyberajte starostlivo a podľa svojho vkusu, pretože len vám bude zvolený výrobok slúžiť a vy ho budete mať doma denne na očiach.

Ak si vyberiete správne prvotriedny oddych máte 100% zaručený.

 

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.