zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Bývanie

Nôž – nenahraditeľný pomocník v kuchyni

Článok napísal dňa 26.4.2013 - FridayŽiadny komentár

Nože už v dávnych dobách boli nástrojom moci a sily. No pre tých, ktorí sa často zvŕtajú v kuchyni sú nenahraditeľným predmetom, a tak prostredníctvom svojej “sily” v kuchyni sa s nimi čaruje ako s prútikmi. 

Tak ako je každý kuchár individuálny, tak aj nože si vyberáme individuálne. Závisí či ide o prestíž majiteľa alebo o pracovný nástroj. Pre profesionálnych kuchárov majú nože vysokú hodnotu, sú ich povinným nástrojom pri ich práci. Pre tých, ktorí s nimi robia každodennú rutinu v kuchyni sú nenahraditeľné. Sú to dôvody pre ktoré je potrebné vyberať kvalitu. V súčasnosti aj pre tých, ktorí dbajú nielen na kvalitu, ale oči sa im zalesknú aj pri dizajnových kúskoch nie je to problémom. Na trhu je široký sortiment pre ženy aj mužov.

nože

Vyberte si správne

Výber správnych a kvalitných nožov nie je vôbec jednoduché. Každý jednotlivec, ktorý v kuchyni trávi nejaký ten čas, musí si vybrať sám to, čo mu najviac vyhovuje. Podstatou je, aby vám nôž sadol do ruky. Vtedy je pre vás ten pravý. Kúpu nožov osvedčenej značky určite nebudete ľutovať. A sme opäť pri spomínanej kvalite. Kvalitné nože sú investíciou, ale nie je všetko vyhraté. O nože sa treba starať, ak to budete robiť správne, bude to vaša celoživotná investícia.

Japonské nože 

Japonské nože sú vynikajúce pre ľahké a rýchle krájanie aj sekanie všetkých druhov potravín. Obojstranné vertikálne vrúbkovanie zabraňuje zachytávaniu zvyškov pokrmov na čepeli a uľahčuje plátkovanie. Japonské nože sú vyrobené z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele a odolného plastu.

Nerezový príbor

Nerezový príbor je dôležitou súčasťou v našej kuchyni tak ako nože, a preto sú nielen pomocníkom v kuchyni, ale aj vhodným darčekom. Používanie príboru je jednou z činností, ktorú vykonávame v kuchyni alebo v jedálni každý deň. Vyplatí sa teda mať kvalitné nástroje.

príbor

zdroj: tescoma.sk

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.