zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Nábytok

Ako si sami zrenovujete stoličku

Článok napísal dňa 5.6.2015 - FridayŽiadny komentár

Sú vaše jedálenské stoličky špinavé od omáčok a mastných polievok? Alebo dotrhané od hier vašich psov a mačiek? Či iba jednoducho chcete zmenu? Okrem kúpy nového nábytku existujú aj lacnejšie a menej nákladné riešenia, ako renovovať vaše stoličky. Zoznámte sa s elastickými poťahmi, ktoré za pár minút jednoducho navlečiete na váš nábytok.

Čo sú to elastické poťahy?

Ako už sám názov napovedá, jedná sa o pružné návleky. Sú vyrobené zo zmesi bavlny a elastanu, veľmi odolnej, no príjemnej na dotyk. Podľa miery elasticity sa na trhu vyskytujú monoelastické, bielastické a multielastické. Za zložitým názvom sa skrýva jednoduchá skutočnosť – jedná sa len o dva typy materiálu. Monoelastický materiál je pružný a roztiahnuteľný iba jedným smerom. Multielastický alebo tiež bielastický poťah je ušitý zo 100% pružného materiálu, ktorý ľahko roztiahnete do všetkých smerov. Perfektne sa prispôsobí najrôznejším tvarom sedacieho nábytku.

Predĺžte životnosť vašich stoličiek

Elastické poťahy majú oproti ostatným alternatívam renovácie kuchynského nábytku niekoľko výhod. Na rozdiel od vankúšov a rôznych prehozov napínacie poťahy spoľahlivo držia a neskĺznu. Chránia  váš nábytok pred opotrebovaním aj rôznymi nehodami. Premaľovali ste steny či zmenili dizajn kuchyne a teraz vám neladia stoličky? Ľahká pomoc. Kúpiť nové poťahy je oveľa jednoduchšie a lacnejšie, než vymeniť celý nábytok. S rozmanitými návlekmi môžete meniť štýl vašich stoličiek pohodlne a často. Vybrať si môžete z rôznych textúr, s 3D efektom či decentným dizajnom, od pastelových farieb až po výraznejšie odtiene. Napínacie poťahy kúpite buď iba na sedaciu časť, alebo na celú plochu stoličky aj s operadlom. Navyše ich ľahko vyperiete, čo sa o samotnej stoličke nedá povedať.

Na čo nezabudnite pred nákupom

Dvakrát meraj a raz rež. Ako pri nákupe iných bytových textílií nábytok premerajteuistite sa, že rozmery kupovaného návleku s nimi sedia. Vyhnete sa tak nepríjemnej situácii, že bude poťah príliš malý, alebo bude cez stoličku prevísať. Inak je natiahnutie multielastického poťahu skutočne jednoduché a jeho pružnosť oceníte aj pri stoličkách atypických rozmerov.

Napínacie poťahy sú ideálnym riešením pre rodinydomácimi miláčikmi a malými deťmi, či pre všetkých, ktorí radi a často inovujú, ale nechcú do toho investovať polovicu výplaty. Renováciu stoličiek pomocou elastických návlekov zvládnete s prehľadom sami a nestoja vás veľa. Dnes sú už dostupné rôzne dizajny a textúry, do ktorých sa svoje stoličky nebudete hanbiť obliecť ani na slávnostnejšie príležitosti.

Doprajte si luxus vynovenej kuchyne s napínacími poťahmi na stoličky.

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.