zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS
Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Fashion, Lifestyle

Veľký módny diktát na jeseň/zimu 2012/2013 – Trendové farby

Článok napísal dňa 11.10.2012 - ThursdayŽiadny komentár

 

V prvom dieli Veľkého módneho diktátu sme vám priniesli najhorúcejšie trendy priamo z prehliadkových mól, ktoré nás budú hriať celú jeseň a zimu. Dnes vám predstavíme najtrendovejšie farby na nadchádzajúcu sezónu.

 

Čierna – Čierna farba sa síce v našej kultúre považuje za farbu smútku, no vo svete módy je počas tohtoročnej zimnej sezóny vystavená na piedestál zbožňovania. Vo svojich kolekciách ju použili hádam všetci módny návrhári a v rôznych štýloch. A najlepšie ak to bude od hlavy až po päty.

Zlatá – Farba najdrahšieho kovu síce nosievame najradšej v lete, ale ako sa vraví, móda je vrtkavá. Zlatá farba sa vyskytovala najčastejšie v rámci módneho trendu Temná ríša v spojení s čiernou. Opulentný mix pripomínajúci ťažké barokové róby je to pravé pre váš jesenno-zimný šatník. A to, že zlatá sa pokojne hodí aj na jeseň dokázala aj prevratná a dekadentná kolekcia doplnkov od Anny Dello Russo for H&M.

Kobaltová modrá – Do šatníkov sa nám začala predierať už počas predchádzajúcej sezóny, no na vrchol sa dostáva až teraz. Určite ste si všimli, že obchody sú zrazu akési modré. Teraz už viete prečo. Je to farba kráľov – vznešená, elegantná a vo Francúzsku patrí medzi obľúbené farby už dávno.

Bordová, Tmavozelená, Horčičová – Tieto farby uvádzame spolu, pretože sú to také typické farby jesene. Avšak pozor! Ich tohtoročné čaro nespočíva v kombinácii s neutrálnymi farbami, ale práve naopak. Kombinujte ich navzájom!

Horčicová a bordová sú prekrásne teplé farby, ktoré rozžiaria a preteplia aj ten najchladnejší deň. Dávajte si tiež pozor na to, aby ste teplé farby nemiešali so studenými, napríklad s vyššie spomenutou modrou. Zabili by ste čaro oboch typov farieb. Ak nemáte odvahu na kombinovanie viacerých farieb alebo sa bojíte, že to nezvládnete, zvoľte jednu farbu a oblečte sa tón v tóne.

autor: Lenka Filipová

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.